כשמחליטים להקליט שיר באולפן, דבר ראשון צריך להשיג פלייבק של השיר המבוקש. 

פלייבק הוא הליווי המוזיקלי שמלווה את הזמר/ת בעת השירה. הפלייבק מכיל את כל ערוצי הכלים המנגנים בשיר.

כשנגיע לאולפן נשיר תוך כדי האזנה לכל (או רוב) יתר ערוצי השמע (הפלייבק), שכבר הוקלטו מראש וירכיבו את השיר הסופי .

קיימת אגדה אשר טוענת כי ניתן לקחת שיר ו'להוריד' ממנו את קול הזמר/ת באמצעות תכנות מקצועיות, כך שנשאר בידינו הליווי המוזיקלי בלבד. אך זו אגדה. אין דבר כזה.(יש כל מיני שיטות לא מקצועיות להסרת או החלשת קולו של הזמר משיר, אך שיטות אלה פוגעות באיכות הסאונד של השיר ומתקבל פלייבק לא איכותי ולא מקצועי דיו, שקשה מאוד לעשות בו שימוש ראוי ומכובד. הגם ששימוש מסחרי או פומבי בפלייבק שהופק בדרך כזו וללא אישור מפורש מבעל זכויות היוצרים אינו חוקי.)

הדרך ליצור פלייבק חוקי ומקצועי לשיר ידוע, היא לנגן מחדש את כל התפקידים המוזיקליים, בדיוק באותם הכלים שמנגנים בפלייבק של השיר המקורי. למעשה, ליצור חיקוי שיהיה כמה שיותר מדויק ונאמן למקור.

קיימים אתרים רבים אשר מציעים פלייבקים לשירים שונים במחירים שנעים בין 50 עד 120 ש"ח בדרך כלל. לפני שאתם קונים את הפלייבק הספציפי עליכם לבדוק טוב את פערי המחירים בין האתרים השונים, אשר עלולים להגיע כדי 70% לפעמים, כמו גם את איכות השמע והצלילים של הפלייבק שאתם  מעוניינים בו.

 

תוכלו לפנות אלינו ( בטופס ההזמנה שלמעלה), על מנת שנבצע עבורכם את הפלייבק המבוקש. שילחו גם את קובץ המקור של השיר (או קישור) כדי שנוכל לבצע אותו בדייקנות המקסימלית. המחיר 190 ש"ח לשיר סטנדרטי.

במידה והפלייבק קיים אצלנו במאגר – המחיר 100 ש"ח.

במידה ויש לכם לחן חדש, ותרצו לבצע אותו בליווי מוזיקלי, פנו אלינו בכתובת הנ"ל, שילחו דוגמה מוקלטת של הלחן בצורה ברורה (עדיף בליווי מוזיקלי מינימלי), ואנו נעבד לכם אותו בסגנון וברמת ההפקה שתבחרו; 

  • מידי (-דגימות כלים חיים במחשב),
  • או כתיבת תווים וניצוח על כלים חיים.

 החל מ -350 ש"ח. צור קשר לפרטים נוספים.

ביצוע פלייבק ברמה גבוהה מחייב ידע מוזיקלי נרחב ביותר. 

התהליך הנו קודם כל האזנה לשיר המקורי בקשב רב תוך מתן תשומת לב מרובה  לקצב ולדינמיקה של השיר, וכמובן לכלי הנגינה שמלווים אותו. 

לאחר מכן פותחים ערוצי דגימת כלים (תופים, באס, גיטרות, סינטי וכד') ומבצעים את כל השיר אחת לאחת בדיוק כמו בשיר המקורי. 

 

 פלייבקים שנעשו על ידינו (רשימה חלקית):

שירים ישראליים

שירים דתיים \ חסידיים

שירי ילדים